(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

„Ruksak pun kulture“

"Ruksak pun kulture" je program koji omogućava dostupnost i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima. Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima.

18.10.2022. u goste su nam došli kazališni glumci Umjetničke organizacije Fronesis.

Predstavu je gledalo 32 djece, 4 odgojitelja,pedagoginja Marta Zulim, psihologinja Ana Jurić i ravnateljica Lovorka Buotić.

Gledajući predstavu djeca se uče navici i vrijednostima urednosti.

Nakon kazališne predstave organizirane su likovna i plesna radionica sa djecom.

Na likovnoj radionici djeca su izrađivala ormar od papira, i crtala svoje igračke. Likovna tehnika su bili kolaž papir, suhe drvene bojice, flomasteri. Prije likovnog izražavanja djece, svako dijete je ispričalo na koji način pospremaju svoje igračke.

Na plesnoj radionici djeca su plesala koreografiju vlakića iz predstave, sami kreirali svoj ples kojima su predstavljali igračke sa kojima se najviše igraju.

1