(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Održana dva programa za stručno i profesionalno usavršavanje

U našem vrtiću su se tijekom mjeseca listopada održala dva programa za stručno i profesionalno usavršavanje, a dio su EU projekta Dječji vrtić Trogir – partner obitelji.

Riječ je o PROGRAMU ODGOJA ZA NENASILJE i PROGRAMU PRIPREME ODGAJATELJA ZA RAD S RODITELJIMA. Autorica i voditeljica navedenih programa je mr. sci. Nada Žanko, psiholog učitelj i supervizor transakcijske analize.

Polaznice su u sklopu ovih radionica usvojile nova znanja na temu pripreme djece za odgovorno i nenasilno ponašanje na osnovi internalizacije pet univerzalnih ljudskih načela i vrijednosti: istina, ljubav, mir, ispravno djelovanje i nenasilje (njihovo usvajanje razvija smisao za sreću, radost i društvenu odgovornost te tako pojedinci postaju korisniji i zdraviji članovi zajednice) te na temu motivacije, edukacije i stimulacije roditelja za bolju suradnju i zajednički pristup u podizanju djece.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Dječjeg vrtića Trogir.

1