Projekt "Škole za Afriku"

U raznim aktivnostima uspoređivali smo kakav je način života kod nas, a kakav u Africi. Djeca su imala priliku iznosit svoje misli, znanja i osjećaje.

Upoznali smo se i sa afričkim životinjama i tako bogatili iskustva. Koristeći razne likovne tehnike, i kombiniranjem raznih prirodnih materijala djeca su stvarala prava mala umjetnička djela (afričke nastambe, tradicionalni afrički nakit, životinje i slično).

U suradnji sa roditeljima sudjelovali smo u Unicefovoj humanitarnoj akciji gdje smo unutar našeg vrtića napravili pravu malu humanitarnu izložbu.

Obilježili smo i Međunarodni dan prijevremeno rođene djece tijekom svih tih aktivnosti.

Djeca su tijekom sudjelovanja na projektu prije svega osvijestila važnost pomaganja drugima i na to da, unatoč svim različitostima, svi imamo jednaka prava.