(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Završno druženje djece i roditelja u DV Maslačak

Ove godine smo završno druženje koncipirali i osmislili na drugačiji način – kroz niz osmišljenih igara koje u sebi imaju notu malog takmičenja (u kojem se prednost daje djeci), u kojima su sudjelovala djeca sa svojim roditeljima.

Tom prilikom roditelji su imali mogućnost upoznati svoje dijete u socijalnom kontekstu koji je drugačiji od obiteljskog. Uključivanjem roditelja u druženje i igru približavamo obitelj vrtiću i vrtić obitelji. Bilo je to zajedničko sportsko druženje s roditeljima.

U vrtićkom dvorištu djeca i roditelji mogli su pokazati sve svoje vještine. Tako su se međusobno natjecali u:

  • potezanju velikog konopa (majke – očevi; dječaci – djevojčice)
  • preskakivanju velikog konopa (vijače)
  • trčanju u vrećama
  • trčanju s napuhanim balonom između koljena
  • igri „Pčelica“ – cilj: skupiti sve loptice u bojama te ih pravilno rasporediti u kantice
  • igri „Jaje u kuhači“ – igra okulomotorne koordinacije

I roditelji i djeca su se jako trudili biti spretniji i poštovati pravila. Druženje se nastavilo s pjesmom uz stolove pune voća, soka, grickalica i sladoleda. Djeca su bila jako sretna, ponosna i zadovoljna jer su imali svoje roditelje kao ravnopravne partnere u igri.

Hvala svim roditeljima koji su se odazvali našem druženju i s djecom proveli jedno popodne u zajedničkoj igri!

Odgojiteljice
Marina Stipčić i Maja Sunara

1