U DV Maslina proveden mini projekt "Djeca čuvari baštine"

U jasličkoj skupini DV Maslina smo proveli mini projekt "Djeca čuvari baštine" obilježavajući i rođendan našem gradu Trogiru. Kroz različite aktivnosti u skupini, djeci smo pokušali približiti običaje, tradiciju i kulturu vezanu uz zavičaj u kojem djeca žive.

Upoznavajući djecu o tradicijama našeg kraja, dajemo joj na važnosti i senzibiliziramo djecu za očuvanje i daljnje prenošenje nečega što predstavlja naš kraj u kojem živimo i rastemo. Djeca su se likovno izražavala i to je njima jedna od najdražih aktivnosti i omiljenih igara.

Najbolje prenošenje tradicije svakako ide kroz glazbu – ples i pjevanje. Posjetili smo i Kud "Kvadrilja" koji se nalazi u blizini vrtića. Djeca su imala priliku upoznati trogirsku nošnju, slušati trogirsku glazbu i naučiti poneke plesne korake.

U goste su nam stigli članovi Udruge "Glazbeni razvoj" koji su uz predavanje i radionicu djeci približili glazbene instrumente. Posjetila nas je mama djevojčice iz naše skupine, profesorica glazbene kulture Maja Vidović, koja je svojim dolaskom djeci upriličila i pobliže približila glazbene instrumente.

Odgojiteljice: Danijela Ćurić Vladić i Maja Balancin.