Posjet djelatnika Vatrogasne postrojbe Trogir

Posjet djelatnika Vatrogasne postrojbe Trogir (ujedno i roditelja dječaka iz naše skupine).

Za potrebe posjeta koristili smo se našim dvorištem i djeca su imala priliku vidjeti i vatrogasno vozilo i veliku količinu vatrogasne opreme.

Vatrogasci su je djeci pokazali na način da su im omogućili rukovanje istom te im objasnili njenu funkciju. Tako su djeca imala priliku obući dio vatrogasne opreme, služiti se "vatrogasnom brentačom", naučili su kako na pravilan način koristiti i složiti vatrogasno crijevo, što se smije i što ne smije raditi tj. kako reagirati u slučaju požara. Kroz razgovor smo saznali kako se postaje vatrogasac, kako vatrogasci (osim sto gase požare) rade još puno toga za što je potrebna iznimna hrabrost i snaga. Dogovoren je i posjet Vatrogasnoj postrojbi koji će dodatno obogatiti ovo dječje iskustvo.