Posjet službe Civilne zaštite

Smatramo da je djecu od rane dobi potrebno educirati o izvanrednim situacijama kako bi se izbjegle ili umanjile posljedice katastrofa. Naš dječji vrtić već drugu godinu radi na projektu '"Siguran vrtić", jer nam je cilj učiniti ga sigurnim mjestom i educirati našu djecu na najbolji način. Osim suradnje s HCK-em, ostvarena je suradnja i sa Službom civilne zaštite Split čije smo djelatnike pozvali u naš vrtić.

Djeca su se aktivnim sudjelovanjem te pomoću prezentacije upoznala s jedinstvenim brojem 112. Provedena je i praktična vježba u kojoj su djeca upoznata s načinom razgovora u slučaju potrebe pozivanja broja 112.

Osim navedenog, prikazane su im zadaće žurnih službi i operativnih snaga sustava civilne zaštite; ponašanje u slučaju potresa i požara (pomoću videozapisa u kojima su na primjeren način prikazana pravila ponašanja i objašnjenja za iste, kao i opasnosti nepridržavanja pravila).

Iznimno smo zadovoljni suradnjom koja će se nastaviti na obostrano zadovoljstvo, a prije svega radi dobrobiti naše djece.