Večer matematike u DV Ribola

Predmatematičke vještine se trebaju poticati već u najranijoj dobi, a o stavu okoline u kojem dijete živi, ovisit će i stav djeteta prema matematici.

U Nacionalnom kurikulumu za rani i predškolski odgoj i obrazovanje, koji je službeni dokument propisan u Republici Hrvatskoj i kao takav sadrži temeljne vrijednosti odgoja i obrazovanja djece predškolske dobi, potiče se razvoj matematičkih kompetencija kod djece i stvaranje poticajnog matematičkog okruženja.

Nažalost, matematika je na "zlu glasu" i "nismo svi za matematiku", međutim smatramo da od najranije dobi dijete treba upoznati s njom te je kroz igru, koja je najprirodniji oblik učenja djece, približiti djeci i maknuti te "etikete". Zbog svega navedenog, već drugu godinu organiziramo "Večer matematike", a ista je održana dana 07.12. u prostorima našeg dječjeg vrtića. Sudjelovala su djeca s navršenih 5 i 6 godina sa svojim roditeljima.

Odgojiteljice: Anamarija Bezina i Jasminka Gall Borjan.