Suradnja sa HCK Trogir - "Razvrstavanje otpada"

Dječji vrtić Sunce nastavlja svoju suradnju sa Crvenim križem Trogir. Ovaj put radionica je bila na temu razvrstavanja otpada i recikliranja.

Cilj nam je bio kod djece potaknuti svijest o važnosti razvrstavanja otpada i recikliranja te razviti osjećaj odgovornosti prema okolišu.

Prije radionice u našem vrtiću smo se upoznali sa pojmovima recikliranja i razvrstavanja otpada.

Djeca su usvojila da se papir odvaja u plavu kantu, plastika u žutu i staklo u zelenu kantu. Na radionici su usvojila i da se limenke odvajaju u sivu kantu.

Djeca su bila podijeljena u tri skupine. Svaka skupina je nacrtala svog "Super heroja" i tako su se zvali (Papirko, Limenko i Plastikanac).

Nakon priče "Naš planet Zemlja" sa djecom smo izašli na dvorište vrtića gdje su morala razvrstati otpad (Papirko razvrstava papir, limenko limenke, plastikanac razvrstava plastiku).

Na zanimljiv i njima primjeren način djeca su razvrstala sav otpad i naučila odvajati. Kasnije smo razgovarali što još možemo učiniti za našu planetu Zemlju.

I ove pedagoške godine ponosni smo nositelji značke za "Sigurnije škole i vrtiće", Platforma Crvenog križa.

Odgojitelji: Slavica, Anita, Ana i Mirjana